ˆ

O!strzegator

Szczegóły informacji

O!strzegator - aplikacja na urządzenia mobilne

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2017-10-04 09:24:51 Informacja ogłoszona dnia 2017-10-04 09:25:08 przez Kazimierz Piaścik

Akapit nr 1 - brak tytułu

Anomalie pogodowe zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Informowanie ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie jest niezwykle istotne – pozwala zabezpieczyć domy, zgromadzić zapasy wody i żywności a czasami po prostu opuścić zagrożony teren. W przypadku anomalii pogodowych niezwykle istotne jest, aby komunikaty docierały bezpośrednio w rejon zagrożenia, tam gdzie spodziewamy się huraganu lub gradobicia. Komunikaty w mediach lub Internecie dotyczą zwykle całych województw, są nieprecyzyjne i nie uwzględniają dynamiki zmian pogodowych.
Wyjątkiem, jeśli chodzi o jakość i aktualność komunikatów pogodowych, są informacje Stowarzyszenia Polskich Łowców Burz. Stowarzyszenie opracowuje własne, bardzo precyzyjne, ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów.
Dzięki opracowanemu przez nas (firma MCSS sp. z o.o) systemowi geokomunikatów, możemy przesłać ostrzeżenie pogodowe do wszystkich odbiorców przebywających na zagrożonym obszarze.
System działa na terenie całego kraju i jest bezpłatny dla odbiorców wiadomości. Obsługującą go aplikację można pobrać ze strony https://goo.gl/sASCqL. Powiadomienie mieszkańców o możliwości skorzystania z naszego systemu może ograniczyć straty spowodowane przez nagłe zmiany pogody. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilach FB Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz https://www.facebook.com/lowcyburz/ oraz aplikacji O!strzegator https://www.facebook.com/ostrzegator/.
 
Urząd Gminy Sorkwity rozpoczął testy systemu geopowiadomień Ostrzegator. System będzie wykorzystany do przesyłania ważnych informacji, komunikatów, alarmów itp. z Urzędu Gminy  oraz zgłoszeń od mieszkańców. Zachęcamy do pobierania aplikacji.
 
Aplikacja działając w Twoim telefonie może Cię informować:
  • o zagrożeniu powodziowym
  • o zagrożeniu lawinowym
  • o planowanych przerwach w dostawie wody, prądu, gazu itp.
  • o zdarzeniach drogowych, powodujących znaczne ograniczenia ruchu
  • o innych sytuacjach monitorowanych przez centra kryzysowe
  • o sytuacjach kryzysowych na terenie gminy Sorkwity
  • o wydarzeniach kulturalnych na terenie gminy Sorkwity
Zalety aplikacji
Całkowita anonimowość
Korzystanie z aplikacji nie wymaga zakładania konta, podawania danych osobowych, numeru telefonów, aktywacji itp. Działa od razu po zainstalowaniu! Aplikacja nie przesyła również do serwera usługi informacji o Twoim położeniu, czy miejscach, które Cię interesują.
Darmowa i bez reklam
Mimo, że aplikacja jest darmowa, nie prezentuje ona żadnych reklam.
Komunikaty, które do Ciebie docierają przypisane są do różnych kategorii. Możesz wybrać, które kategorie Cię nie interesuję i aplikacja nie będzie o nich informować.
Niskie zużycie energii
Ustawienia aplikacji pozwalają zdefiniować, jak często mają być pobierane ewentualne nowe komunikaty, oraz jak często ma być sprawdzane położenie telefonu. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego działania modułu GPS, co znacząco redukuje wpływ aplikacji na zużycie energii baterii telefonu. Telefon potrafi także ustalić swoje położenia na podstawie stacji bazowych telefonii komórkowej oraz punktów dostępowych Wi-Fi. Jest to znacznie mniej precyzyjny sposób wyznaczenia loklalizacji, ale za to znacznie bardziej energooszczędny.
Niskie wykorzystanie przesyłu danych
Komunikaty z serwera przesyłane są w sposób zwięzły, nie zawierają zdjęć i grafiki, dzięki czemu działanie aplikacji nie wpływa znacząco na wielkość transferu danych. Z większością komunikatów związana jest informacja o miejscu lub obszarze zdarzenia, aplikacja umożliwia wówczas graficzną prezentację, korzystając z komponentu Mapy Google. Dłuższe korzystanie z map może oczywiście zwiększyć wolumen transmisji.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Gminy Sorkwity
Osoba, która wytworzyla informację: Kazimierz Piaścik Data wytworzenia informacji: 2017-10-04 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Kazimierz Piaścik Data wprowadzenia do BIP 2017-10-04 09:24:51
Wprowadził informację do BIP: Kazimierz Piaścik Data udostępnienia informacji: 2017-10-04 09:25:08
Osoba, która zmieniła informację: Kazimierz Piaścik Data ostatniej zmiany: 2017-10-04 09:46:14
Artykuł był wyświetlony: 1246 raz(y)

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity