ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

GKRPA

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2012-12-21 08:56:13 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

RAPORT Z OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ
ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
W GMINIE SORKWITY

Nasza Gmina po raz kolejny przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W tym roku zamówiliśmy pakiet DOROŚLI. Kampania oferuje atrakcyjne i przemyślane materiały edukacyjne. Dzięki nim podjęliśmy działalność informacyjno-edukacyjną poprzez rozdysponowane ulotek, plakatów i literatury przede wszystkim do sprzedawców alkoholu, ośrodków zdrowia oraz szkół. Służyły one również dużym wsparciem podczas imprez profilaktycznych i festynów.
W ramach kampanii 11 maja 2012 r. został zorganizowany Dzień Trzeźwości w świetlicy wiejskiej w Warpunach. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jakie są negatywne skutki spożywania alkoholu i dlaczego nie warto sięgać po używki. Odbył się również konkurs plastyczny MYŚLĘ – ODMAWIAM – WYGRYWAM. Zawsze „Nie” dla alkoholu!. Młodzież przygotowała piękne plakaty ostrzegające przed spożywaniem alkoholu. 11 maja swoją obecnością zaszczycił nas, także Pan Piotr Świergalski i Pan Wojciech Backiel, którzy poprowadzili program profilaktyczny DOBRE WYBORY.
Zainspirowani kolorowymi i ciekawymi ulotkami kampanii postanowiliśmy ogłosić w listopadzie konkurs na zaprojektowanie interesującej ulotki profilaktycznej:
dla klas I-III na temat – ZDROWY STYL ŻYCIA;
dla klas IV-VI na temat – BRAK NUDY – BRAK UZALEŻNIENIA;
dla Gimnazjum na temat – STOP NARKOTYKOM!.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz organizatorom kampanii ZTU za wspaniałe materiały i wsparcie J


Koordynator GPPiRPA dla Gminy Sorkwity – Dorota Prill

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony