ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Warpuny.

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2023-11-08 08:15:57 przez Kazimierz Piaścik

Akapit nr - brak tytułu

 
Dnia 04.11.2023 r. w jednostce OSP w Warpunach miało miejsce powitanie nowego średniego specjalnego samochodu pożarniczego z napędem 4x4 typ GBA 3/16.
Fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo i zabudowie pożarniczej wykonanej przez firmę Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „BOCAR” Sp. z o.o. zastąpi wysłużonego Stara.
Przedsięwzięcie pt. „Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Warpuny” o wartości 1.173.789,00 zł sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości: 475.000,00 zł, z dotacji celowej budżetu Gminy Sorkwity w wysokości: 423.789,00 zł, dotacji celowej dot. zadania publicznego pod tytułem „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego” zawartej z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Warszawie w wysokości: 190.000,00 oraz ze środków finansowych pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń w kwocie: 85.000,00 zł.
Dzięki realizacji przedsięwzięcia zakupiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy, z napędem 4x4 dzięki swoim parametrom i wyposażeniu usprawni akcje i znacząco poprawi funkcjonowanie systemu reagowania na zagrożenia.
 
 
« powrót do poprzedniej strony