ˆ

GKRPA

Szczegóły informacji

S P R A W O Z D A N I E Z WARSZTATÓW PRZEPROWADZONYCH W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W BURSZEWIE

Informacja ogłoszona dnia 2013-02-05 14:56:33 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Sorkwity, dnia 5.02.2013 r.


S P R A W O Z D A N I E
Z WARSZTATÓW PRZEPROWADZONYCH W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
W BURSZEWIE

Każdy z nas słyszał o bezludnej wyspie. Robinson Crusoe, aby przetrwać musiał sobie poradzić w bardzo trudnych warunkach. Ta nietypowa przygoda wzbogaciła jego życie. Nauczyła go również tego, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Należy jedynie uruchomić swoją wyobraźnię, intuicję i wiarę we własne możliwości, aby osiągnąć to, co wydaje się nam nierealne. Podobnie 1 lutego 2013 r. na 14 rozbitków, którzy znaleźli się w świetlicy wiejskiej w Burszewie czekały rozmaite zadania. Najpierw wyobrazili sobie, iż jadą na bezludną wyspę. Każdy z nich mógł zabrać ze sobą tylko jedną rzecz zaczynającą się na pierwszą literę ich imienia. Dzieci brały wieć ze sobą np. misia, daszek, jabłko lub pomocnego kolegę. Następnie morze wyrzuciło na brzeg skrzynię zawierającą ogromną liczbę widelców. Uczestnicy mieli za zadanie znaleźć dla nich możliwie dużo zastosowań. Dzięki kreatywności dowiedzieliśmy się, że mogą one posłużyć do rozdrobnienia owoców, złowienia ryby, upolowania zwierzęcia, zbudowania domu lub po prostu podrapania się po plecach.
Kolejna część spotkania nabrała bardziej poważnego charakteru. Na środku kartki zapisane zostało hasło NAŁÓG. Uczestnicy podali spontaniczne skojarzenia, które przyszły im do głowy. Odbyła się burza mózgów na temat skutków spożywania alkoholu i tego jak wpływa on na organizm oraz, które narządy niszczy. Wniosek jaki wspólnie wysnuliśmy: Alkohol sieje spustoszenie w całym organizmie wyniszczając każdą część ciała! Następnie najmłodsi uczestnicy otrzymali smutne, pozbawione kolorów bałwanki. Ich zadaniem było ożywienie bałwanka używając do jego ozdobienia kredek, flamastrów, papierów kolorowych i waty. Natomiast młodzież zaprojektowała plakaty noszące hasło: „ALKOHOLU NIE SPOŻYWAM Z PASJĄ ŚWIAT ZDOBYWAM”. Zaprezentowała na nich to, co lubią robić i sprawia im to największą przyjemność. Pasja i zainteresowania są w życiu bardzo istotne, ponieważ wypełniają czas wolny, odrywają nas od codzienności oraz montowni i ubogacają nasze wnętrze. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w konkurencji sportowej – rzut ringo do koła. Wszyscy wykazali się dużą odwagą i zręcznością. Mieliśmy również okazję wspólnie pogrzać się przy płomieniach ogniska.
Warsztaty profilaktyczno-integracyjne zostały zorganizowane w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która propaguje zdrowy styl życia i pracę profilaktyczną przede wszystkim z dziećmi i młodzieżą. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki zakupione ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Sorkwity na 2013 rok.Koordynator GPPiRPA dla Gminy Sorkwity

Dorota Prill

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Sorkwity
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Dorota Prill
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2013-02-05
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Dorota Prill
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2013-02-05 14:55:37
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Piotr Lewandowski
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2013-02-05 14:56:33
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Piotr Lewandowski
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2013-02-05 15:56:33
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
5116 raz(y)