Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

GKRPA

Szczegóły informacji

„STOP CYBERPRZEMOCY”

Informacja ogłoszona dnia 2014-02-11 17:29:22 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Obecnie nowoczesne technologie opanowały świat. Z jednej strony są cennym źródłem ułatwiającym życie, z drugiej niosą ze sobą różne niebezpieczeństwa. Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Internetu. Na zagrożenia płynące z jego używania narażone są przede wszystkim dzieci i młodzież. Brak odpowiedniej wiedzy, świadomości oraz presja rówieśnicza sprawiają, iż mogą wpaść w wirtualną pułapkę.

Istotną rolę pełni więc wczesna profilaktyka, dlatego warto organizować spotkania na temat negatywnych zjawisk. Jedno z nich odbyło się 8 lutego 2014 roku w Borowskim Lesie. Warsztaty pt. „Stop cyberprzemocy” miały na celu m.in.: uświadomienie uczestnikom, iż cyberprzemoc jest groźnym zjawiskiem, ukształtowanie wśród uczestników właściwych postaw, rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia oraz zniwelowanie wszelkiego rodzaju napięć poprzez zastosowanie elementów relaksacji.

Dzieci aktywnie i chętnie współpracowały oraz wykazały się dużą wiedzą. Wspólnie stworzyliśmy graficzną mapę skojarzeń, która obejmowała następujące zagadnienia: pojęcie cyberprzemocy, uczucia towarzyszące ofierze, miejsca i osoby do których należy zwrócić się o pomoc i wsparcie, wybrane formy profilaktyki oraz złote zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego.

Przeprowadzone warsztaty można ująć w kategoriach nowoczesnej profilaktyki połączonej z elementami terapii zajęciowej, która jest źródłem cennych metod. Z wypełnionych ankiet ewaluacyjnych wynika, iż taka forma spotkań jest interesująca i łatwo przyswajalna dla młodych ludzi.

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki zakupione w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Sorkwity na 2014 r.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy Sorkwity
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Dorota Prill
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2014-02-11
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Dorota Prill
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2014-02-11 17:28:27
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
CR Marcin Nosek
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2014-02-11 17:29:22
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Kazimierz Piaścik
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-07-20 09:29:51
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4442 raz(y)