ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Akty prawne

Pobierz dane XMLAkt prawny: XVI/80/2008Drukuj informacjęAkt prawny: XVI/80/2008

Szczegóły informacji

XVI/80/2008

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Rodzaj: Nieokreślony

Status: Obowiązujący

Sesja: XVI

Kadencja: V kadencja

Data wejścia w życie: 14 dni od opublikowania w dz.urz W.WM

Data podjęcia/podpisania: 2008-03-21

Tytuł aktu:

Regulamin określający wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektóre inne składniki wynagrodzenia, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego.

Na podstawie:

art.30 ust.6 oraz art.49 ust.2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U.z 2006r. Nr 97 poz.674, Nr 170 poz.1218, Nr 220 poz.1600, z 2007 r. Nr 17 poz.95, Nr 80 poz.542, Nr 102 poz. 689, Nr 158 poz.1103, Nr 176 poz.1238, Nr 191 poz.1369, Nr 247 poz.1821)

Treść:

§1

Regulamin określający wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektóre inne składniki wynagrodzenia, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego w roku 2008, w brzmieniu określonym w załączniku do uchwały.

§2

Traci moc uchwała Nr IV/14/2006 Rady Gminy w Sorkwitach z dnia 29 grudnia 2006r. w sprawie regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektóre inne składniki wynagrodzenia, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego.

§3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2008r.

Przewodniczący Rady Gminy Sorkwity
(-) Jerzy Kopaniec

 

Załącznik do Uchwały XVI/80/2008
Rady Gminy Sorkwity
z dnia 21 marca 2008 r.
Regulamin

określający wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektóre inne składniki wynagrodzenia, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego
Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa bez bliższego określenia o:
1) rozporządzeniu – należy rozumieć rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. z 2005r. Nr.22, poz.181, z 2006 r. Nr 43, poz.293, z 2007 r. Nr 56, poz.372),
2) szkole - należy przez to rozumieć szkołę , dla której organem prowadzącym jest samorząd gminy Sorkwity,
3) dyrektorze - należy przez to rozumieć dyrektora jednostki, o której mowa w pkt. 2,
4) roku szkolnym - należy przez to rozumieć okres pracy szkoły od 1 września danego roku do 31 sierpnia roku następnego,
5) klasie - należy przez to rozumieć także oddział lub grupę,
6) uczniu - należy przez to rozumieć wychowanka,
7) tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin - należy przez to rozumieć tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin, o którym mowa w § 1 ust. 1 rozporządzenia.

D o d a t e k z a w y s ł u g ę l a t:
§ 1. 1. Dodatek za wysługę lat przysługuje na warunkach określonych w art.33 ustawy Karta Nauczyciela.
2. Dodatek za wysługę lat przysługuje:
1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nauczyciel nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,
2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.
§ 2 . Dodatek, o którym mowa w §1. wypłacany jest z góry w terminie wypłaty wynagrodzenia.

D o d a t e k m o t y w a c y j n y:
§ 3.1. Warunkiem przyznania nauczycielowi dodatku motywacyjnego jest:
1) Uzyskanie szczególnych osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w roku szkolnym, w danej szkole, poprzedzającym przyznanie dodatku motywacyjnego, a w szczególności:
a) uzyskiwanie przez uczniów, z uwzględnieniem ich możliwości oraz warunków pracy nauczyciela, dobrych osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych potwierdzanych wynikami klasyfikacji lub promocji, efektami egzaminów i sprawdzianów oraz sukcesami w konkursach, zawodach, olimpiadach itp.,
b) umiejętne rozwiązywanie problemów wychowawczych uczniów we współpracy z ich rodzicami,
c) pełne rozpoznanie środowiska wychowawczego uczniów, aktywne i efektywne działanie na rzecz uczniów potrzebujących szczególnej opieki;
2)Jakość świadczonej pracy, w tym związanej z powierzonym stanowiskiem kierowniczym, dodatkowym zadaniem lub zajęciem, a w szczególności :
a)systematyczne i efektywne przygotowywanie się do przydzielonych obowiązków,
b) podnoszenie umiejętności zawodowych,
c) wzbogacanie własnego warsztatu pracy,
d) dbałość o estetykę powierzonych pomieszczeń i sprawność pomocy dydaktycznych lub innych urządzeń szkolnych,
e) prawidłowe prowadzenie dokumentacji szkolnej, w tym pedagogicznej,
f) rzetelne i terminowe wywiązywanie się z poleceń służbowych,
g)przestrzeganie dyscypliny pracy;
3) zaangażowanie w realizację czynności i zajęć, o których mowa w art. 42 ust.2 pkt. 2 i 3 Karty Nauczyciela, a w szczególności:
a)udział w organizowaniu imprez i uroczystości szkolnych,
b)udział w komisjach przedmiotowych i innych,
c)opiekowanie się samorządem uczniowskim lub innymi organizacjami uczniowskimi działającymi na terenie szkoły,
d)prowadzenie lekcji koleżeńskich, przejawianie innych form aktywności w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego nauczycieli,
e)aktywny udział w realizowaniu innych zadań statutowych szkoły.
2. Dodatek motywacyjny przysługuje również nauczycielom, dla których organem prowadzącym jest samorząd gminy Sorkwity, przeniesionych na podstawie art.18 Karty Nauczyciela, pod warunkiem, że dodatek taki nauczyciel otrzymywał w poprzedniej szkole w ostatnich 6 miesiącach przed przeniesieniem.
§ 4. 1. Dodatek motywacyjny dla nauczyciela nie może być wyższy niż 50 % jego wynagrodzenia zasadniczego.
Na rok 2008 w budżecie gminy zapewnia się środki na dodatki motywacyjne dla nauczycieli w wysokości 5% planowanych środków na wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli oraz w wysokości 15% dla dyrektorów szkół.
2. Dodatek motywacyjny przyznaje się na czas określony, nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego.
3.Wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczyciela oraz okres jego przyznania, uwzględniając poziom spełniania warunków, o których mowa w § 3, ustala dyrektor szkoły, a w stosunku do dyrektora - wójt gminy, w ramach posiadanych środków finansowych.
4. Dodatek motywacyjny wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.

D o d a t e k f u n k c y j n y:
§ 5.1. Nauczycielowi, któremu powierzono stanowisko kierownicze przysługuje dodatek funkcyjny.
2. Wysokość dodatku funkcyjnego, uwzględniając wielkość szkoły mierzoną liczbą oddziałów oraz biorąc pod uwagę złożoność zadań, przyznaje dla dyrektora szkoły - wójt gminy, a dla nauczyciela zajmującego inne stanowisko kierownicze w szkole – dyrektor szkoły w wysokości nie mniejszej niż 20% pobieranego wynagrodzenia zasadniczego, po zaokrągleniu do pełnych złotych.

3. Dodatek funkcyjny przysługuje także nauczycielom, którym powierzono obowiązki kierownicze w zastępstwie.
§ 6.1. Nauczycielom realizującym dodatkowe zadania oraz zajęcia przysługuje dodatek funkcyjny. Nauczycielowi, któremu powierzono:
1)wychowawstwo klasy:
w oddziale liczącym do 15 uczniów 3%
w oddziale liczącym od 16 do 25 uczniów 4%
w oddziale liczącym powyżej 25 uczniów 5%
średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty, o którym mowa w art.30 ust.3, po zaokrągleniu do pełnych złotych
2) funkcję doradcy metodycznego - dodatek w wysokości do 5% średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty, o którym mowa w art.30 ust.3, po zaokrągleniu do pełnych złotych,
3) funkcję nauczyciela konsultanta - dodatek w wysokości do 5% średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty, o którym mowa w art.30 ust.3, po zaokrągleniu do pełnych złotych,
4) funkcję opiekuna stażu - dodatek w wysokości 5% wynagrodzenia zasadniczego opiekuna stażu, po zaokrągleniu do pełnych złotych.
2. Dodatki funkcyjne określone w ust.1 poszczególnym nauczycielom przyznaje dyrektor szkoły.
§ 7.1. Prawo do dodatku funkcyjnego, o którym mowa w § 5 ust. 1 i 2 oraz w § 6 ust. 1, powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło powierzenie stanowiska kierowniczego, wychowawstwa lub funkcji, a jeżeli powierzenie to nastąpiło pierwszego dnia miesiąca - od tego dnia.
2. Dodatki funkcyjne, o których mowa w ust. 1, nie przysługują w okresie nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, w okresie urlopu dla poratowania zdrowia, w okresach za które nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze oraz od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel zaprzestał pełnienia stanowiska, wychowawstwa lub funkcji z innych powodów, a jeżeli zaprzestanie tego pełnienia nastąpiło pierwszego dnia miesiąca - od tego dnia.
3. Otrzymywanie dodatku, o którym mowa w § 5 ust. 1 i 2, nie wyłącza prawa do otrzymania dodatku, o którym mowa w § 6 ust. 1.
2. Dodatek funkcyjny wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.

D o d a t e k z a w a r u n k i p r a c y:
§ 8. 1. Nauczycielom przysługują dodatki:
a) z tytułu pracy w trudnych warunkach, określonych w § 8 rozporządzenia w wysokości 20% stawki godzinowej, za każdą przepracowaną godzinę w tych warunkach, za wyjątkiem prowadzenia zajęć w klasach łączonych w szkołach podstawowych, za które dodatek przysługuje w poniższych wysokościach:
- przy łącznej liczbie uczniów w oddziale do 10 osób – 5% stawki godzinowej za każdą przepracowaną godzinę w tych warunkach;
- przy łącznej liczbie uczniów w oddziale powyżej 10 osób – 10% stawki godzinowej za każdą przepracowaną godzinę w tych warunkach;
b)za uciążliwe warunki pracy, określone w § 9 rozporządzenia, w wysokości 10% stawki godzinowej, za każdą przepracowaną godzinę w tych warunkach
2. Dodatek, o którym mowa w ust.1, przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy, z którą dodatek jest związany oraz w okresie nie wykonywania pracy, za które przysługuje wynagrodzenie liczone jak za okres urlopu wypoczynkowego.
§ 9.1. Dodatek za uciążliwe warunki pracy przysługuje nauczycielom, którzy w danym miesiącu przepracowali co najmniej 40 godzin w takich warunkach. Dodatek nie ulega podwyższeniu chociażby nauczyciel przepracował w warunkach uciążliwych więcej niż 40 godzin w miesiącu.
2. W razie zbiegu tytułów do dodatku za pracę w trudnych i uciążliwych warunkach nauczycielowi przysługuje prawo do każdego z dodatków.
3. Dodatki z tytułu pracy w trudnych i uciążliwych warunkach wypłaca się z dołu.

W y n a g r o d z e n i e z a g o d z i n y p o n a d w y m i a r o w e i g o d z i n y d o r a ź n y c h z a s t ę p s t w:
§ 10. 1. Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową i godzinę doraźnego zastępstwa nauczyciela ustala się dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych.
2. Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciela, o których mowa w ust.1, ustala się mnożąc tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godz. pomija się, a co najmniej 0,5 godz. liczy się za pełną godzinę.
3. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach, w których nauczyciel nie mógł ich realizować z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, w szczególności w związku z :
a) zawieszeniem zajęć z powodu epidemii lub mrozów,
b) wyjazdem dzieci na wycieczki lub imprezy,
c) wyjazdem służbowym nauczycieli delegowanych przez dyrektora,
d) odbywającymi się rekolekcjami.
traktuje się jak godziny faktycznie odbyte.
4. Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy oraz tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą się w środku tygodnia - za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć określony art.42 ust.3 ustawy Karta Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednakże większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym.
§ 11. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczane jak za godzinę ponadwymiarową (Dz.U. z 2005 r. nr 22, poz.181 w związku z art.30 ust.6, pkt.3).
§ 12 . Nauczycielowi zajmującemu stanowisko kierownicze, sprawującemu w dniu wolnym nadzór nad prowadzonymi zajęciami dydaktycznymi, wychowawczymi lub opiekuńczymi, nie przysługuje z tego tytułu odrębne wynagrodzenie.
§ 13 . Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw wypłaca się z dołu.

N a g r o d y z e s p e c j a l n e g o f u n d u s z u n a g r ó d:
§ 14 . Środki na nagrody w ramach specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli w wysokości 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych nauczycieli, planuje dyrektor w rocznym planie finansowym szkoły, z tym że:
60 % środków przeznacza się na wypłaty nagród dyrektora;
40 % środków przeznacza się na wypłaty nagród organu prowadzącego.
§ 15 . Zasady i tryb przyznawania nagród:
1. Nagrody organu prowadzącego oraz nagrody dyrektora szkoły przyznawane są corocznie w Dniu Edukacji Narodowej, a w uzasadnionych przypadkach, w innym terminie.
2. Nagrody wypłacane są ze środków przewidzianych w planach finansowych poszczególnych szkół w ramach ustalonego odpisu. Wysokość nagród może zostać zwiększona ponad odpis w ramach oszczędności środków na funduszu płac poszczególnych szkół po uzyskaniu pisemnej zgody Wójta Gminy.
3. Do nagrody mogą być proponowani dyrektorzy i nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest samorząd gminy Sorkwity, którzy przepracowali w szkole co najmniej jeden rok.
4. Nagrody przyznawane są za ostatni zakończony rok szkolny, przypadający przed Dniem Edukacji Narodowej, w którym przyznawana jest nagroda. Nagrody przyznawane są z uwzględnieniem osiągnięć w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, opiekuńczo – wychowawczej oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, w szczególności:
- uzyskiwania przez uczniów wyników z egzaminów i sprawdzianów kończących etapy nauki, na poziomie co najmniej średniego wyniku dla naszego województwa,
- uzyskiwania przez uczniów wysokich wyników w przedmiotowych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim,
- przygotowywanie i realizacja szkolnych oraz międzyszkolnych imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym, rekreacyjno - sportowym, itp.,
- przejawianie inicjatyw służących podnoszeniu jakości pracy szkoły, poprawy warunków nauczania, estetyki placówki oraz jej otoczenia,
- przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej,
- działalności integrującej społeczność szkolną ze środowiskiem, w tym: podejmowanie inicjatyw na rzecz pomocy szkole,
- racjonalne dysponowanie środkami finansowymi,
pozyskiwanie środków pozabudżetowych.

§ 16. Prawo do przedstawiania kandydatów do nagrody organu prowadzącego posiadają:
1.Wójt Gminy - dla dyrektorów szkół i pozostałych nauczycieli.
2. Związki Zawodowe działające w szkole - dla dyrektora, nauczycieli danej szkoły.
3. Dyrektor Szkoły - dla nauczycieli danej szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady szkoły.
§ 17 . Prawo do przedstawiania kandydatów do nagrody dyrektora posiadają:
1. Dyrektor szkoły
2. Rada Pedagogiczna.
3. Związki Zawodowe.
§ 18 . 1 . Wniosek dotyczący kandydata powinien zawierać:
dane osobowe kandydata przedstawianego do nagrody,
uzasadnienie,
podpis osoby uprawnionej do składania wniosku.
2. Wnioski kierowane do organu prowadzącego należy składać w Zakładzie Obsługi Szkół do dnia 20 września każdego roku, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, w innym terminie, nie później jednak niż na jeden miesiąc przed przewidywanym terminem wręczenia nagrody. Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół przekazuje kompletne wnioski do dnia 30 września, a w innym przypadku w terminie 14 dni od daty otrzymania wniosku -Wójtowi Gminy.
3. Wnioski kierowane do dyrektora należy składać bezpośrednio u dyrektora szkoły do dnia 20 września każdego roku, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, w innym terminie, nie później jednak niż na jeden miesiąc przed przewidywanym terminem wręczenia nagrody.
4. Zachowanie pisemnej formy przy składaniu wniosków nie dotyczy wójta gminy w zakresie wnioskowania nagród organu prowadzącego oraz dyrektora szkoły w zakresie wnioskowania nagród dyrektora.
§ 19. Wysokość nagrody ustala się maksymalnie do wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego z wyższym wykształceniem magisterskim i przygotowaniem pedagogicznym , obowiązującego na dzień 30 czerwca roku, w którym zostaje przyznana nagroda.
Wysokość ustalonej w sposób określony wyżej nagrody zaokrągla się w górę do pełnych dziesięciu złotych.
§ 20 . Decyzja o wyborze kandydata i określenie wysokości przyznanej nagrody organu prowadzącego pozostaje w kompetencji Wójta Gminy.
§ 21 . Decyzja o wyborze kandydata i określenie wysokości przyznanej nagrody dyrektora szkoły pozostaje w kompetencji dyrektora.

D o d a t e k m i e s z k a n i o w y:
§ 22. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w wymiarze nie niższym niż połowa tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin i posiadającemu kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy.
2. Wysokość nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego, w zależności od liczby osób w rodzinie uprawnionego nauczyciela, wynosi miesięcznie:
1) przy jednej osobie w rodzinie – 6%,
2) przy dwóch osobach w rodzinie – 8%,
3) przy trzech osobach w rodzinie – 10%,
4) przy czterech i więcej osobach w rodzinie – 12%
naliczonego od kwoty 760 zł.
3. Do członków rodziny nauczyciela uprawnionego do dodatku mieszkaniowego zalicza się wspólnie z nim zamieszkujących:
1) małżonka, który nie posiada własnego źródła dochodów lub który jest nauczycielem, o którym mowa w art.54 ust.3 Karty Nauczyciela,
2) rodziców nauczyciela pozostających na jego wyłącznym utrzymaniu,
3) pozostające na utrzymaniu nauczyciela dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do czasu ukończenia przez nie szkoły ponadgimnazjalnej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 21 roku życia,
4) pozostające na utrzymaniu nauczyciela niepracujące dzieci będące studentami, do czasu ukończenia studiów wyższych, nie dłużej jednak niż do ukończenia 26 roku życia,
5) dzieci niepełnosprawne nie posiadające własnego źródła dochodów.
4. Nauczycielowi i jego współmałżonkowi, będącemu także nauczycielem, spełniającemu warunki określone w art.54 ust.3 K.N., stale z nim zamieszkującemu, przysługuje tylko jeden dodatek mieszkaniowy, w wysokości określonej w ust.2. Małżonkowie wspólnie określają pracodawcę, który jednemu z małżonków będzie wypłacał dodatek.
5. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przyznaje się na wniosek nauczyciela, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w ust. 4, na ich wspólny wniosek. Nauczycielowi dodatek przyznaje dyrektor, dyrektorowi - wójt gminy.
6. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielowi:
1) niezależnie od tytułu prawnego do zajmowanego przez niego mieszkania,
2) od pierwszego dnia miesiąca następujące po miesiącu, w którym nauczyciel złożył wniosek o jego
przyznanie.
7. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje w okresie wykonywania pracy, a także w okresach:
1) nie świadczenia pracy, za które przysługuje wynagrodzenie,
2) pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego,
3) odbywania zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego, okresowej służby wojskowej; w przypadku jednak, gdy z nauczycielem powołanym do służby zawarta była umowa o pracę na czas określony, dodatek wypłaca się nie dłużej niż do końca okresu, na który umowa ta była zawarta,
4) korzystania z urlopu wychowawczego.
8. Dodatek mieszkaniowy wypłaca się z góry w terminie wypłaty wynagrodzenia.
9. O wszelkich zmianach mających wpływ na wysokość przyznanego dodatku mieszkaniowego, nauczyciel pobierający dodatek obowiązany jest powiadomić niezwłocznie organ, który przyznał dodatek.

P o s t a n o w i e n i a k o ń c o w e:
1. Regulamin niniejszy obowiązuje od 1 stycznia 2008r. do 31 grudnia 2008r.
2. Zmiana postanowień zawartych w regulaminie wymaga uzgodnienia z organizacjami związków zawodowych działających w placówkach oświatowych objętych niniejszym regulaminem.

Przewodniczący Rady Gminy Sorkwity
(-) Jerzy Kopaniec

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony