ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

GKRPA

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2014-02-11 17:29:22 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

Obecnie nowoczesne technologie opanowały świat. Z jednej strony są cennym źródłem ułatwiającym życie, z drugiej niosą ze sobą różne niebezpieczeństwa. Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Internetu. Na zagrożenia płynące z jego używania narażone są przede wszystkim dzieci i młodzież. Brak odpowiedniej wiedzy, świadomości oraz presja rówieśnicza sprawiają, iż mogą wpaść w wirtualną pułapkę.

Istotną rolę pełni więc wczesna profilaktyka, dlatego warto organizować spotkania na temat negatywnych zjawisk. Jedno z nich odbyło się 8 lutego 2014 roku w Borowskim Lesie. Warsztaty pt. „Stop cyberprzemocy” miały na celu m.in.: uświadomienie uczestnikom, iż cyberprzemoc jest groźnym zjawiskiem, ukształtowanie wśród uczestników właściwych postaw, rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia oraz zniwelowanie wszelkiego rodzaju napięć poprzez zastosowanie elementów relaksacji.

Dzieci aktywnie i chętnie współpracowały oraz wykazały się dużą wiedzą. Wspólnie stworzyliśmy graficzną mapę skojarzeń, która obejmowała następujące zagadnienia: pojęcie cyberprzemocy, uczucia towarzyszące ofierze, miejsca i osoby do których należy zwrócić się o pomoc i wsparcie, wybrane formy profilaktyki oraz złote zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego.

Przeprowadzone warsztaty można ująć w kategoriach nowoczesnej profilaktyki połączonej z elementami terapii zajęciowej, która jest źródłem cennych metod. Z wypełnionych ankiet ewaluacyjnych wynika, iż taka forma spotkań jest interesująca i łatwo przyswajalna dla młodych ludzi.

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki zakupione w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Sorkwity na 2014 r.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania.

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony