Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Sorkwity
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ochrona środowiska

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2012-12-10 12:07:51 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

UWAGA ROLNICY !


Gmina Sorkwity informuje, że istnieje możliwość odbioru i zgospodarowania odpadów foliowych oraz tworzyw sztucznych tj. folii po sianokiszonce, worków po nawozach oraz sznurków rolniczych przez firmę PPHU IWA w Olsztynie.

Odpady te będą odbierane po zgłoszeniu telefonicznym do odbiorcy w/w odpadów oraz po uzbieraniu odpowiedniej ilości folii tj. przynajmniej z 1000 balotów w umówionym terminie i we wskazanej miejscowości. Za dojazd pobierana jest opłata w wysokości 50 zł (dzielona na liczbę osób, która oddaje odpad). Kierowca odbierający odpady wystawia dokumenty potwierdzające odbiór.

Niezgodną z przepisami ochrony środowiska stosowaną metodą pozbywania się odpadów z tworzyw sztucznych, w tym folii po sianokiszonce, jest ich spalanie w tradycyjnych paleniskach domowych lub na wolnym powietrzu, zakopywanie w dołach, składowanie na dzikich wysypiskach śmieci.
Uwaga! Odpadową folię należy w miarę możliwości oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń i przygotować do transportu (związać sznurkiem).
W celu ustalenia odbioru folii lub w przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy kontaktować się z:
Kierownikiem zakładu Panem Januszem Iwaniów
PPHU IWA
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn

tel. 602 181 841

Wójt Gminy Sorkwity
(- ) Józef Maciejewski